مسجد جامع (Central Mosque)

مسجد جامع
اطلاعات جاذبه گردشگری مسجد جامع
شهر تفلیس
وب سایت Website
آدرس فارسی تفلیس -گرجستان
آدرس انگلیسی Botanikuri Street, 32 Botanical St, Tbilisi, Georgia

توضیحات مسجد جامع تفلیس

تفلیس شهری تاریخی و بسیار جذاب در کشور منحصر به فرد گرجستان است ! شهری با مردمانی که معروف به مهمان نوازی هستند ! این کشور جزو کشورهای اروپاییست و از طرفی شما میتوانید بدون ویزا وارد آن بشوید و سفری ارزان و ایده آل را تجربه کنید جالب نیست !؟ تفلیس با وجود اروپایی بودنش ارزان ترین شهر برای ایرانیان است ! 

از رستوران های لوکس و منحصر به فرد گرفته تا اماکن و جاذبه های جذاب و دیدنی ! پیشنهاد میکنیم برنامه ی سفر به تفلیس را در اولویت قرار دهید آژانس مسافرتی هورشید یکی از برترین آژانس های مسافرتی در تهران است !تورهای ارزان قیمت آژآنس هواپیمایی هورشید بهترین موقعیت برای سفر خارجی است ! سفری خارجی با ارزان ترین قیمت ممکن فقط و فقط با هورشید امکان پذیر است. حال باید برای سفری هر چند کوچک اطلاعات لازم را کسب کنید در این مقاله قصد معرفی یکی از اماکن مقدس و مذهبی و البته تاریخی شهر تفلیس را داریم ، مسجد جامع مکانی به واقع منحصر به فرد ، با هورشید همراه باشید تا اطلاعاتی ناب درباره این مکان دیدنی به دست آورید .

سال ساخت این مسجد به قرن 18 بازمیگردد داستان از فتح عربستان آغاز شد در آن زمان تعداد مسلمانان در آن منطقه به شدت افزایش پیدا کرده که نهایتا منجر به ساخت این مسجد زیبا شد ردست در جایی که کلیسا مسیحی وجود داشت . مساجد بسیار دیگری نیزبرای عبادت در تفلیس یافت میشود که مسجد تنها یکی از آنهاست مثلا مسجد در سال های 1846 تا 1851 ساخته شده اما در قرن 19 ام به کامل از بین رفت.  مسجد جامع در بخش قدیمی شهر قرار گرفته و به راحتی قابل دسترس است این مسجد به پای مسجد جامع استانبول نمیرسد اما ارزش دیدن را دارد ، شما در این مکان خواهید دید که در شهری مثل تفلیس هر کس طبق عقیده و نظر خودش زندگی میکند و کسی نمیگوید چرا فلان دین و آئین را دارید ! رودکورا از کنار همین مسجد میگذرد شما میتوانید با رفتن به این مکان هم از مسجد دیدن کنید و هم از رودکورا !کلا این منطقه جزو مناطقی است جاذبه های فراوانی درش وجود دارد اگر برای بازدید یکی از آنها بروید بقیه ی آنها را خواهید دید . 

حال کمی از معماری این مسجد بگوییم ! معماری تلفیقی از معماری اسلامی ایرانی و آذربایجانی است ترکیبی از هر دو ، جای جای مسجد هم داخل و هم خارج آن توسط کاشی های کوچک آبی رنگ تزئین شده و نمایی خاص به مسجد بخشیده شما وقتی خارج مسجد را میبینید تصور میکنید کاملا ایرانی است ! اینقدر شبیه . با تمامی این گفته ها قطعا به این نتیجه میرسید که باید از مسجد جامع دیدن کنید ! البته از وجود همین مسجدی در گرجستان نباید تعجب کرد چرا که این کشور سومین کشوری است که مسیحیت تا به عنوان دین رسمی قبول کرد اما با تمامی این تفاصیل شما میتوانید تنوع مذهبی را در این کشور ببینید و جالب تر اینکه بخشی از مسجد متعلق به شیعیان است و بخش دیگر آن مخصوص دیگر سنت هاست . این دو بخش با یک ستون از هم جدا شده اند .

با آژانس مسافرتی هوریشد سفری لذت بخش و به یاد ماندنی را تجربه خواهید کرد تورهای ارزان تفلیس با بهترین امکانات و مناسبترین آژانس مسافرتی هورشید سفری خوش را برایتان آرزو کرده ایم.