مسجد نصیر الملک (Nasir-ol-molk Mosque)

مسجد نصیر الملک
اطلاعات جاذبه گردشگری مسجد نصیر الملک
شهر َشیراز
وب سایت
آدرس فارسی شیراز - خیابان لطفعلی خان زند
آدرس انگلیسی Fars Province, Shiraz, Lotf Ali Khan Zand Street

توضیحات مسجد نصیر الملک َشیراز

شیراز شهر شعر و ادب است و آوازه ی جاذبه های تاریخی آن در تمام دنیا پیچیده است. در میان تمام دیدنی های این شهر زیبا، مساجدی وجود دارند که با معماری خاص و بی نظیرشان، نظر همه را جلب میکنند. 

  مسجد نصیرالملک یکی از مساجد قدیمی شیرا ز است که در سال 1267 ساخته شده است. 

این مسجد از نظر کاشیکاری و مقرنس کاری از زیباترین مساجد ایران به شمار می آید. 

مسجد نصیرالملک شیراز

مسجد نصیرالملک در محله گود عربان و در خیابان لطفعلی خان زند قرار گرفته است، و یکی از جاذبه های دیدنی پرطرفدار و معروف در این شهر تاریخی میباشد. 

این بنا به دستور میرزا حسن علی ملقب به نصیرالملک که یکی از بزرگان قاجاربود، ساخته شده است.

معمار این بنای زیبا و حیرت انگیز محمد حسن معمار بود، که هنرش را در گوشه گوشه های این مسجد خرج کرد و در مدت 12 سال این مسجد را بنا کرد. 

یکی از زیبایی های این مسجد رنگ پنجره های آن میباشد که وقتی نور آفتاب روی آنها می افتد، بازی رنگ و نور، غوغایی به پا میکند که چشم همه را خیره میکند. 

 این مسجد با شیشه های رنگین و زیبایش، بهترین مکان برای دوست داران عکاسی است. میتوانید ساعت ها داخل مسجد بنشینید و از رنگ های بی نظیری که فضای داخل مسجد را رنگ آمیزی میکند لذت ببرید. ستون ها متقارن در داخل مسجد، زیبایی خاصی به آن بخشیده و کاشی کاری های نمای آن با آیات قرآنی، همه را مجذوب خود میکند. 

مسجد نصیرالملک یکی از آثار معماری زیبا در شهر شیراز به شمار می آید که بازدید از آن را به تمام گردشگران این شهر توصیه میکنیم.