پارک ملت (Mellat Amusement Park)

پارک ملت
اطلاعات جاذبه گردشگری پارک ملت
شهر مشهد
وب سایت
آدرس فارسی مشهد-10 کیلومتری مسجد گوهرشاد-ضلع شمال غربی میدان آزادی
آدرس انگلیسی Razavi Khorasan Province،Mashhad،Azadi Square

توضیحات پارک ملت مشهد

پارک ملت، یکی از پارک های زیبا و بزرگ  در مشهد است که مساحتی برابر 720 متر مربع دارد. این پارک سرسبز، در قسمت غربی شهر مشهد قرار گرفته ، و در واقع از بزرگترین پارک های این شهر میباشد.

در این پارک، بیش از سی و پنج هزار اصله درخت وجود دارد که سن آنها بیش از ده سال میباشد.  

وجود دریاچه ای با نام دریاچه ی بوستان، جذابیت پارک را بیشتر کرده است .

معماری پارک ملت مشهد، به سبک معماری انگلیسی میباشد، چون توسط دو معمار انگلیسی طراحی و ساخته شده، البته لازم به ذکر است کارهای پایانی این پارک توسط مهندسین و معمارهای ایرانی انجام شد.

پارک ملت، پارکی سرسبز و زیباست که میتوان در آن لحظات خوشی را سپری کرد، مخصوصا که  امکانات تفریحی چون: شهربازی – پیست اسکیت – زمین ورزشی با امکانات برای بازی های بسکتبال ، فوتبال و والیبال - لوازم ورزشی و زمین بازی برای کودکان در پارک تعبیه شده تا بهترین ساعات را بتوانیم در آن داشته باشیم و خوش بگذرانیم.

درقسمت مرکزی پارک، ساختمان فرهنگی قرار داده شده که بزرگترین کتابخانه ی شهر  را در بر دارد. در این ساختمان کلاس های فرهنگی / هنری هم برگزار میشود.

مسیرهای پیاده روی در دورتادور پارک در نظر گرفته شده که برای پیاده روی و دویدن میتوان در این مسیر قرار گرفت.

قسمتی از پارک ملت، با نام باغ رز، بصورت سرپوشیده میباشد که مخصوص بانوان است و میتوانند در آنجا آزادانه به ورزش و تفریح مشغول شوند. در این قسمت نیز زمین های ورزشی و لوازم و وسایل مخصوص جهت ورزش بانوان وجود دارد.

یکی دیگر از قسمت های جالب و پرطرفدار در این پارک، بزرگترین استخر روباز مشهد است که مساحتی برابر 1250 مترمربع دارد .

پارک ملت ، یک پارک معمولی نیست، میتوانید در آن امکانات فوق العاده ای را در اختیار داشته باشید و بهترین لحظات را سپری کنید.

پس، بازدید از آن را به هیچ وجه از دست ندهید.