برج‌ های کالمگدان ( Kalemegdan Towers)

برج‌ های کالمگدان
اطلاعات جاذبه گردشگری برج‌ های کالمگدان
شهر بلگراد
وب سایت
آدرس فارسی صربستان - بلگراد
آدرس انگلیسی belgrade - serbia

توضیحات برج‌ های کالمگدان بلگراد

دژ تاریخی و زیبای کالمگدان شهر بلگراد

شهر زیبای بلگراد، پایتخت صربستان جاذبه های دیدنی بسیاری دارد که در جذب توریستها بسیار تاثیرگذار میباشد. 

یکی از جاذبه های دیدنی باشکوه این شهر، دژ و قلعه ای نظامیست که هر گردشگری را به سوی خود جذب میکند. این قلعه که با نام برج های کالمگدان معروف است یکی از مهمترین و زیباترین بناهای شهر بلگراد بحساب می آید. 

این قلعه ی باشکوه، با ابهتی مثال نزدنی در شهر قرار گرفته و محلی برای گشت و گذار مردم محلی و توریست ها میباشد.

برجهای کالمگدان، شامل مجسمه ی قهرمان کالمگدان هم میشود و میتوان از هردوی آنها که از مهمترین جاذبه های گردشگری بلگراد هستند دیدن کرد. 

این قلعه بر فراز تپه قرار دارد و پیشینه ی آن به قرن دوم بازمیگردد. این دژها در واقع کمپ ارتشی ها بوده که در جنگ های مختلف توسط نیروهای دشمن بارها مورد حمله قرار گرفته و ویران شده است. اما از آنجایی که این قلعه برای مردم صربستان بسیار اهمیت دارد، آن را بازسازی و مرمت کردند تا بتوانند آن را حفظ کنند. 

اطراف این قلعه، پارک طبیعی و سرسبز کالمگدان وجود دارد و از بالای برج نیز میتوان منظره ای فوق العاده از محل تلاقی رود دانوب و ساوا را دید که بسیار حیرت انگیز و زیباست. 

مناظر بی نظیر و شگفت انگیزی که در اطراف برج وجود دارد ، این منطقه را تبدیل به منطقه ای برای تفریح و گردش کرده است. همچنین میتوان عکس های بسیار عالی از چشم اندازها انداخت. 

این منطقه که از زیباترین مناطق اروپا میباشد، بعنوان یکی از مهمترین جاذبه های شهر بلگراد، در تور ارزان صربستان قرار داده شده تا گردشگران بتوانند تمام این زیبایی ها را از نزدیک نظاره گر باشند.