محله‌ی قدیمی ( Bohemian)

محله‌ی قدیمی
اطلاعات جاذبه گردشگری محله‌ی قدیمی
شهر بلگراد
وب سایت
آدرس فارسی صربستان - بلگراد
آدرس انگلیسی Belgrade, Serbia

توضیحات محله‌ی قدیمی بلگراد

محله های قدیمی ، در هر جای دنیا از پرطرفدارترین محله ها هستند که علاوه بر مردم بومی، توریست ها نیز جذب این محله ها میشوند. حس و حال دوست داشتنی و عجیبی که در این محله ها وجود دارد ، هر رهگذری را جذب میکند. 

لذت قدم زدن و پیاده روی در محله های قدیمی که بسیار نوستالژیک هستند، به آدمی حس خوشایندی میدهد. 

برای توریست ها سر زدن به چنین محله هایی از مهمترین برنامه های سفر است، چراکه اینچنین میتوانند با گذشته ، سنت و فرهنگ آن شهر و دیار بیشتر آشنا شده و خو بگیرند. 

محله قدیمی بلگراد یکی از جاذبه های گردشگری پایتخت صربستان بشمار می آید که زیبایی آن هر گردشگری را جذب میکند. 

این محله ی تاریخی، در روزگاران قدیم، پاتوق و استراحتگاهی برای هنرمندان معروف بود که البته امروز هم میتوان هنرمندان بسیاری را آنجا دید. 

محله ی قدیمی بلگراد، نزدیک به مرکز شهر میباشد و کسانی که به این شهر سفر میکنند، میتوانند بارها و بارها به راحتی برای گشت و گذار به این محله دوست داشتنی بروند. 

و اما داستان این محله از جایی شروع میشود که : کشیدن سیگار در شهر بلگراد ممنوع بوده و از این رو کسانی که میخواستند سیگار بکشند به این محله می آمدند و کم کم این محله تبدیل به پاتوقی برای قرارها ، مخصوصا قرارهای هنرمندان (موزیسین- بازیگر تئاتر و هنرمندان معروف دیگر) شد. 

 

خیابان های سنگفرش شده ی این محله با کافه و رستوران های دنج و زیبایش، فضایی را ایجاد کرده که کمتر کسی پیدا میشود که از آنجا خوشش نیاید. 

شما میتوانید در تور ارزان صربستان، به این محله ی قدیمی بروید و پیاده روی و گشت و گذاری فراموش نشدنی را تجربه کنید. همچنین میتوانید عکس های زیبایی از گوشه و کنار این محله بیاندازید تا خاطراتتان ثبت شود. 

سپس با رفتن به رستوران و کافه هایی که در این محله وجود دارد میتوانید خستگی پیاده روی را از تن به در کنید. اکثر کافه ها و رستوران های اینجا، در پیاده رو نیز میز و صندلی چیده اند تا بتوانید در فضای باز و هوای دلچسب بنشینید. 

محله ی قدیمی بلگراد با کوچه های سنگفرش و کافه های دنج، مکانی دوست داشتنی و نوستالژیک برای گذراندن بعداز ظهری دلپذیر است، پس در تور ارزان صربستان رفتن به این محله را از یاد نبرید.