محله چینی ها (Chinatown Kuala Lumpur)

محله چینی ها
اطلاعات جاذبه گردشگری محله چینی ها
شهر کوالالامپور
وب سایت Website
آدرس فارسی کوالالامپور - مالزی
آدرس انگلیسی Kuala Lumpur, Malaysia

توضیحات محله چینی ها کوالالامپور

کوالالامپور پایتخت زیبای کشور مالزی است . شهری دیدنی با جاذبه های توریستی فراوان و منحصر به فرد ! امروزه این شهر یکی از دیدنی ترین مقاصد توریستی در جهان محسوب میشود  به طوریکه از جای جای مختلف این کره خاکی برای دیدن آن وارد مالزی میشود ! حتی با اینکه این شهر از گران ترین شهرهای مالزی است اما با هم پرطرفدارترین شهر در این کشور است . 
برج های دو قلو پتروناس ، موزه ملی ، برج کی ال سی ، آکواریوم ، بازار مرکزی ، غار میمون ها ، پارک پروانه ، محله چینی ها ، شهر آبی سان وی لاگون از اماکن دیدنی در این شهر است . 

 

شهر دیدنی کوالالامپور

 

ما در این مقاله قصد معرفی محله زیبای چینی ها را داریم پس با ما همراه باشید . 

محله چینی ها 

این محله زیبا و دیدنی که به محله چینی ها معروف است در قلب شهر کوالالامپور قرار گرفته ! منطقه ای زیبا ودیدنی که هیچگاه فراموش نخواهد شد ! محله ای شلوغ و رنگارنگ که در خیابان پینانگ قرار دارد ، شما دراین محله تمام فرهنگ های آسیای شرقی را خواهید  دید توریستان و مسافرین علاقه وافری به این محله دارند خب شاید بپرسید چرا ؟ دلیل اصلی آن وجود قیمت های ارزان و اجناس استثنایی است که باعث جذب توریست به آن میشود ! شما هر آنچه اعم از گیاهان دارویی و دمنوش های مختلف و اجناس بدل و تقلبی بخواهید در این محله جذاب و دیدنی پیدا خواهید کرد ، در این موضوع برای توریستان بسیار حائز اهمیت است . شما در هر ساعتی از شبانه روز که وارد محله چینی ها شوید آنجا را شلوغ و پرهیاهو خواهید دید حتی هنگام شب ! بازار این منطقه هنگام شب همچنان سرزنده و شلوغ است ! جالب نیست ؟! حتما باید در سفر به کوالالامپور به این محله جذاب سری بزنید ، این بازار بیش از صد غرفه ی فعال و استثنایی دارد . 

جاذبه های توریستی محله چینی ها 

همانطور که قبل تر گفتیم یکی از جذابترین بخش های این محله ی منحصر به فرد غرفه هایش است . غرفه هایی پر از اجناس ، پوشاک ، مواد خوراکی با قیمت های استثنایی و ایده آل ، اگر به دنبال برندهای فیک و تقلبی هستید خرید زا این بازار بهترین کار برای شماست . 
معبدهایی نیز در گوشه و کنار این بهشت زمینی برای بازدید وجود دارد که برای بازدیدکنندگان دلبری میکند ، معبدی نظیر معابد سری ماها که قدمتش به سال 1873 بازمیگردد . این معبد دارای معماری بسیار هنرمندانه و زیبایی است معبد های سی شوین و کوان تی دو معبد دیگری است که با معماری های بسیار زیبا شما را شگفت زده میکند در عمارتی متقارن و خوش ساخت که دیدنش برایتان لذت بخش خواهد بود . 

رستوران های محله چینی ها 

از دیگر عواملی که باعث جذب توریست میشود رستوران های منحصر به فرد و دیدنی در این محله است . رستوران هایی با منوهای متنوع و رنگارنگ از رستوران های چینی گرفته تا رستوران های دریایی ! از طرفی اگر علاقه ای به رستوران های این منطقه نداشتید میتوانید از دست فروشان خیابانی غذا تهیه کنید . غذاهای خیابانی کوالالامپور کلا بسیار محبوب و پرطرفدار است پس امتحان کردن آن را در اولویت قرار دهید ، شما به هر سمتی که نگاه کنید یک رستوران مناسب که اکثرا چینی هستند را میبینید در غیر اینصورت حتما یک غرفه و یا دست فروش را در کنار خیابان خواهید دید . 
این دست فروش ها و حتی برخی از رستوران ها تا نیمه های شب باز هستند و در برخی مواقع شده تا دم صبح باز خواهند بود ، اغذیه فروشی ها در این محله طرفداران بسیاری دارد .

محله چینی ها 

 این محله گویی که شهری جداست ! شما هر آنچه بخواهید در این محله در اختیارتان قرار دارد امکاناتی همچون سالن های حرفه ای برای ماساژ ، مراکز فلکسولوژی و هرچه تصور کنید جالب نیست ؟! شما میتوانید ساعت ها در بازار بچرخید و خرید کنید و نهایتا به سالن ماساژ بروید و با یک ماساژ دلچسب کل خستگی روز را از تنتان خارج کنید .
از دیگر پیشنهاداتی که میتوانیم به شماکنیم این است که حتما یک دوربین همراه خود داشته باشید در غیر این صورت پشیمان خواهید شد . 

آژانس مسافرتی هورشید یکی از بهترین آژانس های مسافرتی در تهران است که با تورهای کوالالامپور و بهترین امکانات و خدمات از شما میزبانی میکند . در واقع میتوان گفت این آژانس بهترین و همراه برای سفر شما به مالزی و کوالالامپور است .