موزه ملی (National Museum)

موزه ملی
اطلاعات جاذبه گردشگری موزه ملی
شهر کوالالامپور
وب سایت Website
آدرس فارسی کوالالامپور
آدرس انگلیسی Jabatan Muzium Malaysia, Jalan Damansara, Tasik Perdana, 50566 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malaysia

توضیحات موزه ملی کوالالامپور

کوالالامپور پایتخت زیبای کشور مالزی یکی از بهترین و دیدنی ترین شهرهای این کشور است ! سالیانه سیل عظیمی از مسافران و توریستان وارد این شهر میشوند و روزهای به یاد ماندنی را درش سپری میکنند حتی با اینکه یکی از گران ترین شهرهای مالزی محسوب میشود باز هم بیشترین توریست را به سمت خود میکشاند .
این شهر در بخش غربی کشور قرار گرفته و با ساحل تقریبا 30 کیلومتر فاصله دارد خلاصه اینکه کوالالامپور بزرگترین و بهترین شهر در مالزی است پس سفر به آن را از دست ندهید . شما هر چه بخواهید در این شهر برایتان محیاست ! از بهترین و لاکچری ترین هتل ها گرفته تا دیدنی ترین جاذبه ها ! 
هتل 5 ستاره مندرین اورینتال ، هتل 5 ستاره شانگری ، هتل 4 ستاره کنکورد سه هتلی است که با بهترین امکانات از شما استقبال میکند .

حال اگر بخواهیم جاذبه های منحصر به فرد این شهر زیبا را معرفی کنیم باید نام باغ دریاچه ، مسجد جامیک ، میدان مردکا ، پارک ملی ، موزه ملی ، برج های دوقلو پتروناس ، پارک پروانه ، مسجد پوترا را بیاوریم . حال در این مقاله قصد معرفی موزه ملی را داریم ! 

 

شهر زیبای کوالالامپور

 

موزه ملی 

یکی از محبوب ترین موزه های کشور مالزی موزه ملی است ! این موزه در شهر زیبا و دیدنی کوالالامپور قرار گرفته و برای مردم و دولت به قدری ارزشمند است که از آن به عنوان گنجینه غنی از میراث فرهنگی یاد میکنند .

نمای خارجی موزه در واقع ساختمانی شیک و زیباست که به سبک rumah gadung  ساخته شده ! منظور از این سبک شکل مخروطی سقف موزه است با نمایی که ترکیبی از معماری سنتی مالایی و مدرن است !  یکی از چیزهای جالبی که شاید در همان نگاه اول جذبتان کند دو طرحی است که در طرفین درب اصلی ورودی حک شده ! این دو طرح اتفاقات مهمی از تاریخ مالزی را بازگو میکنند پس با دقت تماشا کنید و سرسری از کنارش عبور نکنید .

حال میخواهیم کمی درباره ی تاریخچه این مکان با ارزش صحبت کنیم ! اول اینکه موزه ملی با قرارگیری در محل سابق موزه سلانگور دارای موقعیت مکانی منحصر به فرد و جذابی است ، این موزه در ماه آگوست سال 1963 به امر سومین پادشاه وقت مالزی افتتاح شد !  ساخت این موزه از سال 1959 آغاز شد ، جالب است بدانید موزه سلانگور که موزه ملی را روی آواره های آن ساختند پس از جنگ جهانی دوم نابود شد و اشیای با ارزش آن به موزه استان پراگ منتقل شد . 

ساختارموزه ملی 

گنجینه هایی که در موزه ملی نگهداری میشوند آثار تاریخی ، فرهنگی ، هنری ، صنایع دستی ، پول های دوره های مختلف ، فعالیت اقتصادی و نمونه های جانوری و گیاهی را شامل میشود همه موارد مذکور در 4 گالری اصل نگهداری میشود و به نمایش در میاید .

1- گالری تاریخچه اولیه
در این گالری آثار مربوط به پژوهش های تاریخی و حفاری های باستان شناسی کشور مالزی نگهداری میشود . 

2- گالری دوران پادشاهی مالزی
در گالری دوران پادشاهی مالزی آثار مربوط به دوران پادشاهی سلطان های مالایی و ظهور اسلام در این کشور نگهداری میشود . 

3- گالری دوران مستعمراتی
مالزی دوره ای داشت به نام مستعمراتی در سال 1511 ! درست در زمان پرتغالی ها ، ژاپنی ها ، هلندی ها ، انگلیسی ها در چنگ جهانی دوم ! آثار مربوطه به این دوره در گالری دوران مستعمراتی نگهداری میشود . 

4- گالری مالزی جدید
در گالری جدید آثار ارزشمند و اسنادی نگهداری میشوند که مرتبط با دوران جنگ است ! زمانی که مالزیایی ها برای استقلال کشورشان تلاش میکردند . 

حال برسیم به دیدنی های دیگر در این موزه ! در محوطه ی موزه ملی موزه ای به نام  istana satu  دیده میشود که البته به آن قصر چوبی هم میگویند . ما به شما این اطمینان را میدهیم که ساعاتی خوش را در این مجموعه سپری کنید .

موزه ملی در خیابان دامنسرا قرار گرفته ! یعنی در فاصله کمی از باغ های lake garden  . شما هر روز هفته به استثنای روز عید فطر و روز عید قربان از ساعت 9 صبح الی 6 عصر میتوانید برای بازدید به این موزه بروید . 

آژانس مسافرتی هورشید یکی از بهترین آژانس های مسافرتی در تهران است شما میتوانید با تورهای کوالالامپور در این آژانس مسافرتی سفری شاد و خوش را تجربه کنید ، پس هرچه زودتر برنامه ریزی کنید .