دانستنی های سفر

از گرجستان چه سوغاتی بخریم ؟

گرجستان یکی از زیباترین کشورها در همسایگی ایران است ! کشوری که برای ایرانیان بهترین است چرا که هم از نظر اقتصادی و هم از نظر منابع و اماکن زیبا و دیدنی که درش وجود دارد میتواند شما را راضی نگه دارد .تا به حال از تورهای ارزان گرجستان آژانس هورشید استفاده کرده اید ؟ ما به شدت آن را پیشنهاد میکنیم چرا که هورشید میتواند همراهی امن و مناسب برای شما باشد ، گرجستان کشوری در اروپای شرقی است و به نوعی حد فاصل بین دو قاره ی آسیا و اروپاست . سالیانه میلیون ها توریست و گردشگر از نقاط مختلف وارد این کشور میشوند و روزهای مفرح و خوشی را در آنجا سپری میکنند ، ما در این مقاله میخواهیم بهترین سوغاتی های گرجستان را معرفی کنیم تا بتوانید بهترین و ایده آل ترین خرید ها را برای خود و دوستانتان داشته باشید .

 

کشور دیدنی  و زیبای گرجستان

 

خرید سوغاتی در گرجستان 

1- چورچخلا

از برترین سوغاتی های گرجی چورچخلا است ! خوراکی بسیار خوشمزه و لذیذ که در اصل این نا م مربوط به آب نباتی است که ظاهری جذاب و جالب دارد ! شکلاتی دراز و کشیده به شکل شمع ، گردو و فندق و یا هرنوع آجیل دیگری به عنوان مغز این شکلات استفاده شده ! این آب نبات های خوشمزه و رنگارنگ در ابعاد مختلف فروخته میشود و شما میتوانید آن را به عنوان سوغاتی خریداری کنید .

 

چورچخلا

 

2- کانستی 

از دیگر سوغاتی های پرطرفدار کانستی است ، کانستی نام ظرفی برای نوشیدنی است از شاخ بز ، گاو نر و شاخ قوچ برای ساخت این ظرف ها استفاده میشود و روی بعضی از آنها طلا کوب و نقره کوب دارد که این ظروف هم به عوان سوغاتی جالب است .

3- خنجر گرجی

خنجر گرجی نوعی یادگاری از گرجستان است که به عنوان سوغات افراد بسیاری خرید آن را ترجیح میدهند . در تمامی بازارهای گرجستان میتواند آن را چیدا کنید ! خنجرهایی دست ساز با حکاکی بسیار زیبا .

 

خنجر گرجی

 

4- کلاه پشمی پاپاخی 

از دیگر سوغاتی هایی که میتوان در گزجستان برای دوستان و آشنایانتان خرید کرد کلاه پشمی پاپاخی است ، کلاه های بسیار بزرگی برای مردان است ، کلاه هایی سنتی که در تمامی مناطق قفقاز نمونه اش را میبینید .

5- پنیر گرجی

تاریخچه تهیه پنیر در گرجستان به سالهای دور بازمیگردد افراد بسیاری هخرید آن را ترجیح میدهند .سوپر مارکت و فروشگاه های گرجستان بهترین پنیرهای گرجی را در اختیارتان قرار میدهد ! اگر بخواهید خوراکی به عنوان سوغات خریداری کنید پنیر گرجی بهترین انتخاب برای شماست ، مزه اصلی و ناب این پنیر تا همیشه در ذهن تان خواهد ماند پس حتما آن را امتحان کنید و برای خودتان نیز بخرید .

 

پنیر گرجی

 

6- ادویه

از دیگر سوغاتی های مهم در کشور گرجستان که حمل آسانی نیز دارد و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است ادویه جات است . یکی از خاص ترین ادویه های گرجستان که بسیار مورد استقبال توریستان و گردشگران بوده خملی سانتی است . نوعی ادویه ترکیبی از گشنیز ، شوید ، برگ بو ، شنبلیله ، ریحان ، مرزنجوش ، فلفل سیاه ، جعفری ، زعفران ، کرفس ، آویشن ، نعنا ، فلفل قرمز است .کافیست ذره ای از این ادویه را به غذایتان بزنید و از طعم ناب و منحصر به فرد آن لذت ببرید مخصوصا اگر اهل تهیه غذاهیا بین المللی هستید ! خرید ادویه جات گرجی به عنوان سوغاتی به شدت پیشنهاد میشود .

 

ادویه

 

7- نقره جات

حال کمی از صنایع دستی گرجی ها بگوییم ، خرید صنایع دستی به عنوان سوغات نیز بسیار ارزشمند است ! زیوآلات نقره در گرجستان طرفداران بیشماری دارد این زیور آلات توسط بومیان گرجی ساخته میشود ، دست فروشان و بازارهای محلی مکانی مناسب برای خرید زیوآات بومی این کشور است .

8- مرباهای محلی گرجستان

هر منطقه ای در گرجستان دارای مرباهایی خاص است ، مرباهای محلی بسیار خوشمزه با طعم هایی بسیار متفاوت مربای گردو ، مربا فیجوا ، گیلاس سفید ، کاج، بلوط ! این مرباها به قدری خوشمزه است که خرید آنهاذ به عنوان سوغاتی میتواند بهترین گزینه باشد .

9- روسری های دست بافت و پشمی محلی

اگر مایل به خرید پوشاک به عنوان سوغاتی هستید خرید این روسری ها بهترین گزینه است ، اما دست بافت های محلی فقط به روسری هایش محدود نمیشود کیف ، کفش ، ... آن نیز موجود است . خرید این اجناس به عنوان سوغات هم میتواند به عنوان یادگاری باقی بماند و هم میتواند حمایت از بومیان محلی گرجستان باشد .

توصیه ما این است برای خرید سوغاتی در بازارها گشت بزنید تا بتوانید با قیمتی مناسب آنها را تیهه کنید .