دانستنی های سفر

بهترین زمان سفری ارزان به کیش

یکی از جزایر کوچک اما محبوب در حوزه خلیج فارس که از توابع هرمزگان در کشور ایران محسوب میشود جزیره ی تفریحی و توریستی کیش است . جزیره ای با موقعیت مکانی عالی و منحصر به فرد که سالیانه میلیون ها توریست و گرئشگر را به خود جذب میکند ، عوامل بسیاری وجود دارد که زیبایی این جزیره را چندین برابر میکند ! آب های زلال و شفاف که تا چند متری عمق آن را میتوان به راحتی دید ! مراکز خرید لوکس و زیبا ! بازار هایی با اجناس ارزان و مقرون به صرفه و هزاران دلیل دیگر که فقط با سفر به این جزیره میتوانید به آنها پی ببرید .

 

زیبایی های کیش

 

اگر بخواهیم به چند مکان محبوب آن نیز اشاره ای داشته باشیم میتوان نام های ساحل مرجان ، جزیره هندورابی ، شهر حریره ، کشتی یونانی ، انبار کیش ، پارک ساحلی ، قلعه ی وحشت ، شهر زیرزمینی کاریز ، پاراسل سواری  ،اسکله تفریحی و گردشی را نیز ذکر کرد .

 

جزیره ی زیبا و دیدنی کیش

 

حال شاید شما قصد سفر به کیش را داشته باشید لازم است بگوئیم آژانس مسافرتی هورشید با تورهای ارزان و مقرون به صرفه سفری شاد و لذت بخش را برایتان آرزو میکند پس فرصت را از دست ندهید و از آنها استفاده کنید ، این آژانس نسافرتی سفری امن و مطمئن را برای شما مهیا میکند .حال ما در این مقاله قصد داریم درباره ی سفری ارزان به کیش صحبت کنیم ! شما هم دوست دارید سفرتان مقرون به صرفه و ایده آل باشد و اینکه بهترین زمان سفر به کیش چه زمانی است ؟! ما را دنبال کنید در این مقاله تا همین الان به جواب تمامی سوال های خود برسید . 

 

خوش گذرانی در کیش

 

بهترین زمان سفری ارزان به کیش

از نظر آب و هوا

اگر بخواهیم از نظر آب و هوا بهترین زمان سفر به کیش را تخمین بزنیم باید بگوییم که اوایل دی ماه تا اواخر فروردین ماه حتی در برخی موارد اردیبهشت  بهترین زمان برای سفر به کیش است . به این دلیل میگوییم در برخی از مواقع به این دلیل که تحمل هوای گرم برای همه امکان پذیر نیست ! آب دریای کیش بسیار سرد است از این رو نسیمی که شب ها میوزد بوسیله آب سرد تبدیل به نسیمی خنک میشود . 

 

تفریحات آبی کیش

 

زمستان کیش دارای آب و هوایی بهاری است یعنی شما هیچ گونه بارشی را در آن نخواهید دید به همین دلیلی است که میگوئیم بهترین زمان سفر است ولی در کل تابستان را اصلا پیشنهاد نمیکنیم زیرا هوای تابستان بسیار گرم و طاقت فرسا است به قدری رطوبت در این فصل بالاست که حتی تنفس هم دچار مشکل میشود ! ماه های آذر تا دی هم بارش های متعددی در جزیره اتفاق می افتد از این رو این زمان ها را اصلا پیشنهاد نمیکنیم . اما خب اگر از نظر اقتصادی بخواهیم بیان کنیم باید نام تابستان را آورد از آنجایی که تابستان گرم و آزار دهنده است مسافرین کمتری این جزیره را برای سفر انتخاب میکنند و همین دلیلی است که تورها قیمت های خود را ه حداقل برسانند .

بهترین زمان سفر به کیش از نظر فستیوال و رویداد های فرهنگی 

همانطور که قبل تر گفتیم تابستان فصل مناسبی برای سفر نیست اما از آنجایی که جشنواره های مهیجی در تابستان برگزار میشود خیلی ها تابستان را برای سفر انتخاب میکنند . زمان برگزاری جشنواره های تابستانی در جزیره کیش از 15 تیرماه است تا نیمه های شهریور ! در این زمان نیز مسافرین برای شرکت در جشنواره وارد کیش میشوند ! 

خدمات و برنامه ها جشنواره :

1- عرضه ی تخفیف ویژه برای خرید از برخی مراکز خرید 
2- رالی تورهای خانوادگی و قرعه کشی با جوایز بسیار لوکس و نفیس 
3- کنسرت های بسیار بزرگ خوانندگان بسیار نامی و مطرح
4- جشنواره آب نبات چوبی برای کودکان 
و برخی تسهیلات دیگر .

 

اسکله ی زیبای کیش

 

بهترین زمان سفر از نظر اقتصادی 

ماه اسفند جزیره خالی تر از همیشه است ! شما در این ماه میتوانید سفری راحت و ارزان داشته باشید هوای جزیره در این ماه به اوج مطلوبیت خود میرسد ! به قدری هوا لذت بخش است که به جای ماندن در خانه ترجیح میدهید در اسکله و سواحل تفریحی قدم بزنید و لذت ببرید . تورها نیز در این ماه حداقل قیمت ممکن خود را براورد میکنند و شما با اطمینان کامل میتوانید سفری شیرین ، راحت ، ارزان و مقرون به صرفه را تجربه کنید . حال اگر سفرتان وسط هفته باشد باز هم ارزان تر از آخر هفته هاست ،این ارزانی حدود 30 درصد کل هزینه ها میشود و نکته ی آخر اینکه استفاده از تفریحات دریای کیش که شامل غواصی ، قایق سواری ، شاتل ، کشتی های تفریحی میشود را فراموش نکنید .

آژانس مسافرتی هورشید سفری خاص و رویایی را برایتان آرزومند است .