دانستنی های سفر

بهترین زمان سفری ارزان به استانبول

استانبول شهر زیبا و دیدنی که بزرگترین شهر کشور ترکیه نیز محسوب میشود ، شهری توریستی و تفریحی که سالیانه میلیون ها توریست و گردشگر را جذب خود میکند . موقعیت جغرافیایی این شهر یکی از امتیازات برتر آن محسوب میشود ، شهری با آب و هوای خوش و منحصر به فرد شما در هر زمانی از سال که وارد آن شوید از هوای مطلوب آن لذت خواهید برد ، گرمای دلنشین تابستان و سرمای زمستان ! بهاری خنک با نسیمی دل نشین و پاییز دلنوازش ! همه و همه برای توریستان تا به امروز جذاب بوده است .

 

شهر زیبای استانبول در ترکیه

 

آژانس مسافرتی هورشید یکی از آژانس های برتر در تهران است که با ارائه ی تورهای ارزان قیمت استانبول شما را شگفت زده میکند خدمات و امکانات تورهای استانبول در این آژانس به واقع ایده آل و مناسب است ! کارگزاران در آژانس هواپیمایی هورشید تمام تلاششان را به کار میگیرند تا بتوانند بهترین سفرتان را برای استانبول رقم بزند ، برای کسانی که سفری به استانبول نداشته اند تا به امروز پیشنهاد میکنیم حتما از همین الان برنامه ریزی میکنند ! فرست استفاده از تورهای لحظه آخری استانبول هورشید را از دست ندهید . 

 

استانبول زیبا و دیدنی

 

همانطور که گفتیم سالیانه میلیون ها توریست و گردشگر وارد این شهر میشوند که تعداد قابل توجهی از آنها از کشور ایران میروند ! استانبول یکی از شهرهای پرطرفدار ایرانیان است از این رو تورهای استانبول طرفداران بسیاری دارد . ما در این مقاله توضیح میدهیم که در چه زمانی میتوانید سفری ارزان و مقرون به صرفه داشته باشید پس ما را در این مقاله همراهی کنید .

به نظر شما بهترین زمان سفر به استانبول چه زمانی است ؟ اگر بخواهیم سفری ارزان را داشته باشیم باید چه کنیم ؟ نظرتان چیست ؟ از نظر آب و هوایی و شلوغ بودن بهترین زمان برای سفر به استانبول ماه های مارس تا می است ، این ماه ها مصادف با ماه های اسفند تا اردیبهشت در ایران است ! سپتامبر تا اواخر نوامبر که مصادف با شهریور تا اوایل آذر است که تایم دوم بهترین زمان است درزمان های گفته شده تورها به گرانترین قیمت های خود میرسند و کلا در این زمان گرانترین سفر را به استانبول خواهید داشت اگر در این زمان به استانبول سفر کنید سیل عظیمی از جمعیت را خواهید دید که روزانه وارد ترکیه میشوند .

 

شهر جذاب و پرطرفدار استانبول

 

حال شاید تصور کنید به جز زمان های گفته شده اوج دیگری وجود ندارد ! اما این اشتباه است ، اوج زمان سفر به استانبول ماه های ژوئن تا اواخر آگوست است یعنی خرداد ماه تا مرداد ! با سفر به استانبول تفاوت هزینه ها را خواهید دید حتی هتل ها قیمت هایشان را به صورت چشمگیری افزایش میدهند .

ارزان ترین زمان سفر

حال میرسیم به ارزان ترین زمان سفر به استانبول ! قطعا شما هم طرفدار تورهای ارزان هستید ! ماه های دسامبر تا فوریه که مصادف با ماه های آذر تا بهمن است بهترین زمان برای سفر ارزان است ! در این ماه برف و باران بسیاری در این شهر میبارد از این رو مسافر کمتری شهر استانبول را انتخاب میکنند ، اما کسانی که میخواهند ارزان سفر کنند قطعا این ماه برایشان انتخاب شایسته ای خواهد بود ! حال برایتان بیشتر توضیح خواهیم داد .

 

دیدنی ترین ها فقط در استانبول

 

ماه های سپتامبر تا نوامبر (ماه های شهریور تا آذر )

هوای دلپذیر در این ماه ها مسافر را مدهوش خود میکند دمای هوا بین 10 تا 22 درجه متغیر است ! در این ماه ها مسافرین زیادی وارد استانبول میشوند که یکی از دلایل آن برمیگردد به قیمت های مناسب تورها و البته هزینه های مناسب در استانبول ! در این زمان همه چیز نه خیلی گران است و نه خیلی ارزان البته از آن جایی که فستیوال هایی پرطرفدار در این ماه ها در استانبول برگزار میشود مسافرین به این بهانه به سمت استانبول جذب میشوند .

 

شهر استانبول در کشور زیبای ترکیه

 

ماه های دسامبر تا فوریه ( ماه های آذر تا بهمن ) 

استانبول آب و هوایی دارد که در لحظه باید انتظار بارش را داشت پس اصلا جای تعجب نیست وقتی ببینید خورشید یکبار ، کنار میرود و ابرهای باران زا میایند ! باران و برف و بادهای سرد و یخ همه نشانه های زمستان است که در این ماه ها خواهید دید پس انتظار هر چیزی را داشته باشید.همانطور که گفتیم وضعیت جوی مناسبی نخواهید داشت اما قیمت همه چیز در این ماه ها کاهش چشم گیری خواهند داشت پس اگر میخواهید سفری ارزان داشته باشید ماه های آذر ، دی ، بهمن بهترین ماه برای سفر ارزان است .

 

فصل زیبای پائیز در استانبول

 

ماه های مارس تا می ( ماه های اسفند تا اردیبهشت )

حال میرسیم به ماه های اسفند تا اردیبهشت ! دمای هوا در این ماه ها به تدریج افزایش پیدا میکند اما حداکثر تا 30 درجه میرود پس نگران نباشید ، شدت بارش ها کاسته شده و هوا هر روز مساعد تر از روز قبل میشود در این ماه ها همچنان هزینه ها مقرون به صرفه است ! ولی باز هم اگر میخواهید ارزانترین سفر را داشته باشید ماه های آذر تا بهمن را انتخاب کنید ! انتخاب ماه های اسفند تا اردیبهشت برای سفر ارزان باید در درجه دوم قرار بگیرد .

ماه های ژوئن تا آگوست ( ماه های خرداد تا مرداد ) 

این ماه ها اوج گرانی در استانبول است ! همه چیز در این ماه ها دارای قیمت های چندین برابر نسبت به ماه های قبل است ، درجه حرارت هوا در ماه های ژوئن تا آگوست بین 20 تا 27 درجه سانتی گراد است ! اگر از نظر اقتصادی مشکلی ندارید این زمان برای سفر بهترین زمان است . 

آژانس مسافرتی هورشید با تورهای ارزان استانبول بهترین خاطرات را برایتان میسازد ، من به شخصه دوست ندارم از سفر به استانبول دست بکشم این شهر با هر سفر چیزهای جدیدی به شما نشان میدهد پس در اسرع وقت برای سفر به استانبول برنامه ریزی کنید .