دانستنی های سفر

بهترین زمان سفری ارزان به گرجستان

گرجستان کشوری در منطقه قفقاز است ! کشوری زیبا با فرهنگ غنی و مردمانی مهمان نواز و دوست داشتنی ! آیا دوست دارید تور گرجستان را تجربه کنید ؟ تور ارزان گرجستان در آژانس مسافرتی هورشد با برترین امکانات ارائه میشود ، گرجستان از کشورهای اروپای شرقی است کشوری که حد فاصل بین دو قاره اروپا و آسیاست و البته از کشورهای مورد علاقه ایرانیان نیز است ! سالیانه مسافرین بسیاری فقط از ایران وارد آنجا میشوند چرا که هم از نظر اقتصادی و هم اماکن تفریحی و طبیعی فراوانی دارد از کوه های سر به فلک کشیده تا سواحل جذاب دریای سیاه ! این کشور هر روز زیباتر میشود و توریستان و گردشگران فراوانی را به سمت خود میکشاند . تور ارزان گرجستان یکی از پر طرفدارترین تورهای خارجی در ایران است اگر تا امروز سفری به آنجا نداشته اید همین الان برنامه ریزی کنید و با استفاده از تورهای ارزان آژانس مسافرتی هورشید سفری لذت بخش و طولانی را داشته باشید . 

 

کشور دیدنی گرجستان

 

همانطور که قبل تر گفتیم مسافرین بسیاری از ایران سالیانه وارد این کشور میشوند ! ما در این مقاله به شما میگوییم که چه زمانی برای داشتن سفری ارزان و مناسب به این کشور بهتر است ، پس با هورشید در این مقاله همراه باشید . 

بهترین زمان سفر به کشور گرجستان 

اگربخواهیم بر اساس آب و هوا زمان مناسب سفر را برای شما مشخص کنیم باید بگوئیم گرجستان فصل خلوتی ندارد ! تمامی روزهای سال این کشور پر است از توریست و گردشگر ، تابستان گرم و زمستانی سرد .

 

دیدنی ترین ها در گرجستان

 

شما در هر فصل از سال که وارد گرجستان شوید این کشور پر از مسافر است پس به دنبال فصل خلوت در این کشور نباشید ولی اگر بخواهیم به صورت کلی بگوییم به این صورت میشود :

فصل بهار 

بهار یعنی ماه های مارچ تا می برابر با 11 اسفند تا 10 خرداد ! از نظر فصل بهترین زمان سفر به گرجستان فصل بهار است . این فصل دارای آب و هوایی خوش و مناسب است هوایی که نه گرم است و نه سرد ! یعنی بسیار مطبوع و مناسب اما به هر حال بارش های پراکنده در این فصل گرجستان دیده شده پس اگر چتر همراهتان باشد ضرر نخواهید کرد البته نیمه های اردیبهشت تا دهه ی اول خرداد جزو پر بارش ترین فصل بهار در گرجستان است .

 

بهار زیبا در گرجستان

 

فصل تابستان 

تابستان یعنی ماه های ژوئن تا آگوست برابر با 11 خرداد تا 9 شهریور ! تابستان های گرجستان گرم و داغ است دما در این فصل در گرجستان تا 30 درجه نیز میرسد اما کمتر پیش میاید که زیر 20 درجه بیاید ! پس به راحتی میتوان فهمید که تابستان گرمی پیش رویتان است . این فصل فصلی گران برا سفر است و در تابستان معمولا تمامی اقامتگاه ها پر از مسافر است .

 

تابستان های زیبای گرجستان

 

فصل پاییز

پاییز یعنی ماه های سپتامبر تا نوامبر برابر با 10 شهریور تا 9 آذر ! این فصل بارش های بسیاری را به خود میاورد درختان رنگارنگ که گویی نقاشی است. باور کردن واقعی بودن آن مناظر کاری دشوار است ! حال شما تصور کنید که چقدر زیباست اگر سفرتان به اوایل آبان موکول شود حتما لباس گرم را با خود به همراه داشته باشید چرا که هوا در این ماه به بعد رو به سرما میرود .

 

پائیز زیبای گرجستان

 

فصل زمستان

زمستان یعنی ماه های دسامبر تا فوریه برابر با 10 آذر تا 19  اسفند ! هوای زمستان در گرجستان با سرمای شدید همراه است و برخی شب ها هوا در این کشور به صفر درجه هم میرسد ! حتما لباس گرم و مناسب به همراه خود داشته باشید . حال شما نسبت به علایق و سلیقه تان باید ببینید که کدام فصل برای سفرتان مناسب است ! در کل تابستان کمی گران تر است و پاییز و زمستان ارزانتر ! 

 

زمستان های دلبرانه ی گرجستان

 

فستیوال ها

برخی دلیل سفرشان فقط و فقط رسیدن به فستیوال هاست ! اما زمان برگزاری برخی فستیوال ها سفرتان را کمی گران تر نسبت به سایر سفرها میکند ، فستیوال پنیر و فستیوال تیب لیزوبا در 1 اکتبر جزو دو فستیوال چرطرفدار این کشور است که معمولا مسافرین بسیاری را وارد گرجستان میکند . 

هزینه های روزانه در سفر به گرجستان 

اگر بخواهید سفری ارزان و مقرون به صرفه به تفلیس داشته باشید حتما باید از تورهای گرجستان آژانس مسافرتی هورشید استفاده کنید . هزینه یک روز اقامت در یک اقامتگاه معمولی و میان رتبه بی ستاره در تفلیس یک میلیون و دویست هزار تومان است .این هزینه تنها برای یک نفر است . این هزینه تنها برای یک نفر است و هزینه های دیگری نظیر شام و نهار و صبحانه نیز شامل میشود . 

هزینه های گفته شده در شلوغ ترین و داغترین ماه های سفر است حال اگر در زمان های دیگر که خلوت تر است سفر کنید تمامی هزینه هایتان به مراتب کمتر میشود .
آژانس مسافرتی هورشید سفری خوش را برایتان آرزومند است .