دانستنی های سفر

5 تا رستوران تفلیس

بهترین و واقعی ترین طعم ها را در رستورانهای تفلیس تجربه کنید

تفلیس پایتخت کشور زیبای گرجستان با قدمت ۱۵۰۰ ساله می‌باشد. این شهر که پل ارتباطی بین شرق و غرب محسوب می شود در جاده ابریشم قرار دارد. وجود رودخانه متکواری و طبیعت زیبا و بکر و جاذبه های فراوان این شهر باعث شده که سالانه تعداد زیادی گردشگر پا به این سرزمین بگذارند واز زیبایی‌هایش بهره‌مند شوند. اغلب توریست ها مایلند که با غذاهای سنتی کشور میزبان آشنا شوند و آنان را امتحان کنند. تفلیس جزء آن دسته از شهرهایی می باشد که غذاهای بسیار پرطرفدار و لذیذ است.

اسامی چند رستوران نمونه در تفلیس

در گرجستان به غذا و آشپزی اهمیتی ویژه داده می شود و بیشتر غذاها از گوشت، مرغ و تخم مرغ تهیه می گردد.

1.رستوران پور پور: این رستوران دارای معماری زیبا و مربوط به قرن ۱۹ می باشد که در نوع خود بی نظیر است. در این رستوران بهترین غذاهای گرجی را میتوان به راحتی یافت و با فرهنگ گرجی آشنا شد. بهترین غذاهای آن گوشت خوک با سس خردل و سیب زمینی به همراه پسته و بادام می باشد.

2.رستوران ما خا: رستوران ای کوچک اما شیک و مدرن که با مواد اولیه تازه بهترین غذاهای اروپایی را تهیه و سرو می‌کند ماخا سوپهای فوق العاده و پاستا های بی نظیری دارد.

3.رستوران دزر تیر بیس بازاری: این رستوران در بازار مرکزی شهر و در نزدیکی ایستگاه قطار واقع شده است. ساختمان آن جدید و مدرن می باشد و در بخش بیرونی ساختمان نیز از مهمانان پذیرایی به عمل می‌آید. این رستوران بهترین غذاهای گرجی را تهیه و سرو می کند.

4.رستوران راچا: این رستوران که دوکان نامیده می شود جزء غذاخوری های ارزان و سنتی شهر است در این رستوران غذاهای خانگی مثل خینکالی، متسوادی، خاچاپوری و بدریجانی را میتوان با بهترین طعم یافت.

5.رستوران چالا: رستورانی واقع در یک مرکز تفریحی توریستی شلوغ( فونیکولار) که بهترین شیشلیک های (متسوادی) را به همراه گلچینی از بهترین نوشیدنی ها ارائه می دهد.