دانستنی های سفر

5 تا رستوران شهر استانبول

استانبول را از پنجره رستوران هایش نگاه کنید

در شهر زیبا و دیدنی استانبول همه چیز با تعداد زیاد وجود دارد از آثار باستانی فراوان، مراکز تفریحی زیاد، مراکز خرید متعدد، امکانات شغلی فراوان، توریست های زیاد، تا رستوران های کم نظیر با منو های خاص. این کلانشهر توریستی، با ایجاد رستوران های فراوان سعی بر این دارد که بتواند هرچه بیشتر به رفاه حال مسافران کمک نماید و همچنین آنان را با غذاهای فوق العاده و سنتی خویش آشنا سازد در این شهر تمامی رستوران ها با کیفیت هستند و کار سختی است که مابین آنها چند نام را به عنوان بهتر یا برتر برگزید. ما فقط از رستوران هایی نام میبریم که توسط توریست های بیشتری مورد بازدید قرار گرفته اند.

1.رستوران روملی حصاری اسکله: این رستوران در کنار تنگه بسفر و در نزدیکی یک قلعه قرون وسطایی و یک اسکله مربوط به دوران عثمانی قرار دارد. مهمانان رستوران غذای خود را با یک پیش غذای سرد شروع و در ادامه یک غذای گرم و در انتها با غذای دریایی کامل می‌کنند. اغلب غذاهای این رستوران دریایی می‌باشد و بسیار هم لذیداند.

2.رستوران چانگا استانبول: رستورانی با قدمت صد ساله که با دکور منحصر به فردش ( کف شیشه ای، صندلی های کرومی) و استفاده از رنگ ها در کنار غذاهای بی‌نظیرش اثری بی نظیر خلق می‌کند که دیدن و خوردن تنها راه چاره ساز آن می باشد.

3.رستوران میکلا: رستورانی بر بام هتل مرا مرا پرا با چشم اندازی کم نظیر. منوی این رستوران ترکیب غذاهای ترکی و سوئدی است. این رستوران با ارائه بهترین غذاها به همراه موسیقی لذت بخش و مناظر دیدنی، جز بهترین های استانبول می باشد در این رستوران حتما گوشت پهلوی بره دودی و پیتا چیو را امتحان کنید.

4.رستوران هونکار: جزء رستوران های مجلل می باشد که دکوراسیون سنتی دارد و بهترین غذاها را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد و از لحاظ قیمت جزء رستورانهای متوسط میباشد.

5.رستوران ارقوز: این رستوران تبحری خاص در طبخ غذاهای دریایی دارد در آن میتوان حلزون دریایی با سس مخصوص، کرم دودی و جوجه های خوشمزه را امتحان کرد.