دانستنی های سفر

5 تا مرکز خرید جزیره کیش

سفر به کیش را با دیدن مراکز خرید آن تکمیل کنید

جزیره ای زیبا و رویای کیش که در کنار آبهای نیلگون خلیج فارس واقع می باشد دنیای شگفت انگیز از زمان‌های دور و رنگارنگ حال را دارا می باشد. این سرزمین که قدمتی دیرینه دارد دارای آثار و جاذبه های گرانبها چون، شهر زیرزمینی کاریز، شهر باستانی حدیده، روستای باغو، مجموعه آکواریوم، پارک دلفین ها و مجموعه ای از مراکز کامل و زیبای خرید می باشد که این مراکز می‌تواند سفر را کامل نماید. اغلب مسافران جزیره بعد از گشت و گذار در این سرزمین رویایی قصد خرید می‌کنند و زمانی را مختص این کار لذت بخش قرار می‌دهند ما به اختصار نام چند مرکز خرید مهم در این جزیره را یادآوری می کنیم.

اسامی مراکز خرید مهم کیش

1.بازار مروارید: بازاری زیبا و الهام گرفته از دوران هخامنشی که در سال ۱۳۷۳ تأسیس شده است. این بازار دارای ۱۲ درب ورودی و ۸ بازار کوچک میباشد که هرکدام نامی ایرانی دارند. در این بازار که ۲۰۸ باب بوتیک وجود دارد می‌توان انواع البسه، لباس ورزشی، عطر و ادکلن، لوازم خانگی و بلورجات را تهیه نمود.

2.بازار زیتون:بازاری با وسعت ۵هزار متر مربع و ساختمان دو طبقه و ۱۰۳ باب مغازه که در سال ۱۳۷۶ تاسیس شد. در این بازار می‌توان تمامی مایحتاج ضروری و غیرضروری را یافت. این مرکز خرید، در نزدیکی هتل پارسیان واقع شده است.

3.مرکز خرید دامون: بازار شیک با قیمت های نسبتا بالا، در این بازار می‌توان بهترین و معروفترین برندهای جهانی را یافت.

4.بازار مریم: بازاری قدیمی با مساحتی حدود ۶ هزار مترمربع و ۵۲ باب مغازه، این بازار بیشتر مخصوص عرضه کیف، چمدان، کفش و پوشاک می باشد.

5.بازار پردیس: قدیمی ترین بازار کیش که به سبک فرانسوی ساخته شده است وسعت این بازار معادل ۱۲ هزار متر مربع می باشد که در شرق جزیره قرار دارد. این مرکز دارای ۲۲۸ غرفه است که در آن می توان لوازم صوتی تصویری، تلفن همراه، کامپیوتر، تعمیرات موبایل، ساعت، پوشاک، لوازم آرایشی بهداشتی، شعب بانکی، آژانس های مسافرتی، چای خانه های سنتی و مدرن، رستوران های مدرن را یافت. اغلب مسافران و توریست ها سعی می‌کنند از این بازار دیدن و خرید نمایند.