دانستنی های سفر

پارکها و مکانهای سرسبز شهر شیراز – شهر شعر و گل و شراب

شیراز شهر نامی و محبوب در قسمت جنوب غربی کشور ایران است شهری با جاذبه های خارق العاده و شگفت انگیز ! تخت جمشید یکی از آنهاست ! بنایی به واقع منحصر به فرد در گل جهان که همه آن را در سرتاسر جهان میشناسند و دوست دارند  آنجا را ببیننند .

 

شیراز زیبا

 

ما در این مقاله قصد معرفی پارک ، فضاهای سبز این شهر را داریم: 

1- پارک آزادی

یکی از کهن ترین پارک هایی که در شهر توریستی شیراز وجود دارد پارک آزادیست ! پارکی از بزرگترین پارک های شیراز نیز شناخته شده است . قدمت این پارک به سال 1345 برمیگردد! پارک آزادی دارای وسعت 200 هزار متر مربعی است که با وسیله های سرگرم کننده شما را هیجان زده خواهد کرد . ترن هوایی ، چرخ و فلک ، قایق رانی ، غرفه های خوراکی ، تالار نمایش ، آبنماهای زیبا ، نمازخانه ، لانه های پرندگان که بسیار تماشایی است و از ابزارهای این پاررک برای سرگرم کردن شماست .

 

پارک آزادی شیراز


آدرس : پارک آزادی از سمت شرق با خیابان سمیه ، از سمت شمال با بلوار آزادی ، از جنوب با خیابان مشکین ، از غرب با خیابان و میدان آزادی .

2- پارک بعثت

از دیگر پارک های دیدنی و جذاب در شهر زیبا و منحصر به فرد شیراز پارک بعثت است. پارکی پرطرفدار که زمان ساختش به سال 1385 بازمیگردد اما اخیرا بازسازی هایی در این پارک اتفاق افتاده که این زیبایی ها را دو چندان کرده ! پارکی به وسعت 1 هکتار با امکانات مناسب و ایده آل برای شما ! پس پیشنهاد میکنیم دیدن این پارک را از دست ندهید . سرویس بهداشتی و محوطه های ورزشی برای ورزش های مختلف در این پارک تعبیه شده .

 

پارک بعثت


آدرس : استان فارس - شیراز- بلوار بعثت.

3- پارک کوهپایه

پارک کوهپایه پارکی پر از پله است ! پله نوردی یکی از تفریحات در این پارک است !پارک کوهپایه ارکی در نزدیکی دروازه قران است . اگر میخواهید عکاسی کنید و از زیبایی های شیراز لذت ببرید حتما سری به این پارک بزنید .
آدرس : استان فارس - شیراز- دروازه قران به سمت هفت تنان.

4- پارک جنت

به دلیل سرسبزی بیش از حد آن به آن پارک جنت میگویند از بهترین پارک ها و تفرجگاه های این شهر است و شما میتوانید میان مسیرهای باریک که دو طرفش را درختان بلند احاطه کرده قدم بزنید و از هوای مطلوب آن جا لذت ببرید .پارک جنت یکی از پارک های قدیمی و سنتی در شیراز است که با یک بازسازی شکل و شمایل امروزی به خود گرفته ! این پارک با 54 هکتار وسعت امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی ، نمازخانه ، بوفه ی مواد غذایی متنوع ، مکان های ویژه مسافرین و ... را در اختیارتان قرار میدهد .

 

پارک جنت

 

5- پارک جنگل پالایشگاه

یکی از پارک های شیراز که از تفرجگاه های شیراز محسوب میشود پارک جنگلی پالایشگاه است با مساحتی نزدیک به 2500 هکتار! این پارک کمی از شهر فاصله دارد از این رو اصلا برای اقامت در شب مناسب نیست ! آلاچیق ، اماکن مناسب برای پیک نیک ، سرویس بهداشتی ، درساچه و آب نما ، بوفه مواد غذایی نیز از امکانات موجود در پارک جنگلی پالایشگاه است .

این 5 پارک جزو بهترین پارک های شهر شیراز است که میتوانند لحظاتی خوش را برایتان رقم بزنند .