دانستنی های سفر

پیشرفت های صنعت گردشگری ترکیه و گرجستان در سال های اخیر !

پیشرفت های صنعت گردشگری ترکیه و گرجستان در سال های اخیر !

همان طور که پیداست دو کشور ترکیه و گرجستان اخیرا پیشرفت چشم گیری در صنعت توریسم داشته اند و سالیانه سیل عظیمی از توریست و گردشگر را میزبانی میکنند . اول بهتر است کمی راجع به گرجستان بگوئیم . گرجستان یکی از بهترین و پرطرفدارترین کشورهایی است که مورد علاقه ی ایرانیان است . کشوری با شهرهای خارق العاده و مناظری شگفت انگیز !! مردمی با آداب و رسومی جذاب و دلنشین !! تا به حال فکر کرده اید که کشوری کوچک همچون گرجستان چطور توانسته به این شدت پیشرفت کند ؟؟
ما در این مقاله توضیح خواهیم داد . 

 

شهر توریستی تفریحی استانبول در کشور ترکیه

 

گرجستان کشوری است که پتانسیل لازم و کافی را دارد تا بتواند توریستان و مسافرین را از نقاط مختلف به سمت خود بکشاند . گرجستان حد فاصل میان دو قاره ی آسیا و اروپاست . یکی از مهمترین دلایلی که باعث پیشرفت صنعت گردشگری در این کشور شده مردم مهربان و مهمان نواز این کشور است . مردمی خوش قلب که از توریستان به خوبی میزبانی میکنند .

 

زیباترین پل آسیا در گرجستان

 

حال برسیم به دو شهر منحصر به فرد در گرجستان !! یعنی تفلیس و باتومی ! شهرهایی فعال و پرجنب و جوش ! کوچه هایی باریک در تفلیس وجود دارد که قدم زدن میان آنها حسی خوش و ناب را به شما منتقل میکند . 

سواحل خیره کننده ی دریای سیاه در شهر باتومی یکی دیگر از زیبایی های گرجستان است که باعث جذب توریست به آن منطقه شده . بعنی به قدری زیبایی در این دو شهر وجود دارد که به سادگی نمیتوان از دیدنش دست کشید . 

 

تور ارزان تفلیس

 

اما کشور ترکیه !!!

کشوری که در چند سال اخیر توجه توریستان بسیاری را از نقاط مختلف جهان به سمت خودش جذب کرده . اول اینکه آب و هوای این کشور به واقع جذاب و خوش است . طبیعتی بکر و سبز با سواحل و چشم اندازهای خارق العاده . 
دلیل دیگر تاریخ غنی این کشور است . شاید برای اولین بار است که میشنوید ولی ترکیه میزبان بیشترین سایت های باستان شناسی در دنیاست . 
دلیل بعدی اقامتگاه های لوکس و مدرن این کشور است . آنتالیا ، کوش آداسی ، آنکارا و استانبول شهرهایی است که هتل های لاکچری و منحصر به فردی را درون خودشان گنجانده اند . هتل ها و اقامتگاه هایی که سفری به یاد ماندنی را برایتان رقم میزند . 

 

آنتالیا

 

فرهنگ !!

ترکیه کشوری با جمعیت زیادی است . جمعیت این کشور را افرادی با ریشه و فرهنگ های مختلف تشکیل داده . محیطی با چند فرهنگ متفاوت که باعث پیشرفت چشم گیری در ترکیه شده . 

حال کمی از غذاهای متنوع این گشور برایتان بگوئیم . غذاهای ترکی غذاهایی لذیذ است . خیلی از افراد هستند که فقط برای خوردن یک اسکندر کبابا به ترکیه میروند . جالب نیست ؟

 

ارزانترین آفر تور استانبول

 

حمام ترکی !

برای رهایی از هرگونه فشار و استرس میتوان به حمام ترکی سری زد . البته از آبگرم های درمانی این کشور نیز نباید غافل ماند .

 

حمام ترکی استانبول

 

خلاصه که همه چیز در ترکیه محیاست تا توریستان بتوانند بهترین لحظات شان را در این کشور سپری کنند . از دوچرخه سواری ، کوهنوردی ، قایق رانی ، غواصی و موج سواری گرفته تا اسکی و جت اسکی و چتر بازی . 
درواقع میتوان گفت اتفاقی که اخیرا در دو کشور ترکیه و گرجستان افتاده فقط استفاده ی درست از پتانسیل های این کشورهاست . 

به هردوی این کشورها سری بزنید و سفری خوش و مفرح را تجربه کنید قطعا پشیمان نخواهید شد چرا که هم از نظر اقتصادی و هم از نظر زیبایی دارای کیفیتی ایده آل و قابل قبول است .