دانستنی های سفر

شیراز ، کیش یا مشهد ؟ کدام یک را برای سفر داخلی انتخاب کنیم ؟

شیراز ، کیش یا مشهد ؟ کدام یک را برای سفر داخلی انتخاب کنیم ؟

تا به حال شده برای انتخاب مقصد سفرهای داخلی تان دچار مشکل شوید ؟
مثلا بین شهرهای شیراز ، کیش و مشهد کدام را ترجیح میدهید ؟
دوست دارید کدام را ببینید ؟ 
جزیره ی زیبا و تفریحی کیش را ؟ 
شهر مذهبی مشهد را ؟
یا شهر دیدنی با جاذبه های فوق العاده ی شیراز را ؟

ما در این مقاله با توضیحاتی مختصر به شما کمک میکنیم که در زمان مناسب بهترین شهر را برای سفر انتخاب کنید .

شیراز !! شهر شعر و ادب و شراب !!

شیراز شهری بسیارز یبا در جنوب کشورمان است !! درواقع جنوب غربی !
این شهر پر است از اماکن جذاب و جاذبه های توریستی ای که برخی از آنها در جهان هم شناخته شده است . شهری که از دیرباز مورد توجه بوده ! 
کلا استان فارس دارای آب و هوای گرم و خشک است ، شیراز هم از این قاعده مستثنی نیست . این شهر هنگام تعطیلات بسیار شلوغ میشود به صورتی که شاید اصلا نتوانید جایی ار برای اقامت پیدا کنید . ولی در کل اگر بخواهیم به بهترین هتل های شهر اشاره کنیم باید نام هتل چمران ، هتل پارس ، هتل هما و هتل بزرگ شیراز را بیاوریم . هزینه ی هرشب اقامت در بهترین هتل های شیراز که نام 4 تای آنها را در بالا آوردیم حداقل 220 هزارتومان است اما اگر به دنبال اماکن مناسب تر باشید با 60 هزارتومان هم میتوانید اقامتگاهی ارزان را پیدا کنید . 

 

باغ ارم شیراز

 

شیراز شهری بسیار زیباست . شهری که حداقل یک بار باید آن را ببینید تا به زیبایی هایش پی ببرید . شاهچراغ ، آستان مقدس علی ابن حمزه ، باغ دلگشا ، باغ موزه ی شیراز ، مسجد نصیرالملک ، نارنجستان قوام ، گردشگاه میان کتل ، پارک ملی ، حافظیه ، سعدیه ، ارگ کریم خان ، دروازه قرآن ، حمام وکیل ، مسجد وکیل ، بازار وکیل ، سرای مشیر ، باغ هفت تنان ، خانه ی زینت الملک ، باغ ارم ، مدرسه ی خان ، باغ عفیف آباد و مسجد عتیق تنها بخشی کوچک از زیبایی های این شهر شگفت انگیز است . 

 

ارگ کریمخانی شیراز

 

حال برسیم به جزیره ی زیبا و دیدنی کیش که از بهترین نقاط توریستی تفریحی ایران محسوب میشود . کیش هم جزء مناطق گرمسیری ایران است که میان آب های مواج خلیج همیشه فارس همچون الماس میدرخشد . جزیره ای که امروزه توجه توریستان بسیاری را به سمت خودش جذب کرده . اگر سفرتان در فصل زمستان باشد ما به شدت جزیره ی کیش را پیشنهاد میکنیم . آب و هوای مطلوب این جزیره در زمستان به واقع شگفت انگیز است . 

 

جزیره ی کیش

حال میرسیم به بحث شیرین هزینه های اقامت ! 

برای اقامت در جزیره ی کیش حداقل باید شبی 190 هزارتومان برای هتل های دوستاره پرداخت کنید . 
ساحل مرجانی ، شهر حریره ، جزیره ی هندورابی ، کشتی یونانی ، پارک ساحلی میرمهنا ، آب انبار کیش ، قلعه ی وحشت ، شهر زیرزمینی کاریز ، پاراسل سواری و اسکله ی تفریحی کیش از بهترین اماکنی است که در این جزیره وجود دارد . اماکنی به واقع منحصر به فرد که دیدن هر یک میتواند تجربه ای ناب و به یاد ماندنی را برایتان رقم بزند .
اگر در زمان مناسب به این جزیره سفر کنید بهترین سفر زندگی تان رقم خواهد خورد . 

شهر زیارتی مشهد و هزاران هزار زائری که سالیانه وارد این شهر میشوند ! 
این شهر مذهبی بسیار مقدس است و از مهمترین شهرهای زیارتی کشورمان ایران محسوب میشود . 
آرامگاه فردوسی ، خواجه ربیع ، آرامگاه نادرشاه ، خواجه اباصلت ، طرقبه و شاندیز ، پارک های آبی و پارک های داخل شهر که تعدادشان بسیار قابل توجه است و صدها مکان جذاب دیگر در شهر مشهد انتظارتان را میکشد . 

 

شهر مشهد در ایران

 

انتخاب این شهر میان دو شهر شیراز و کیش کاملا بسته به سلیقه ی شخصی شماست ! معمولا افراد مذهبی میان این سه شهر سریعا مشهد را انتخاب میکنند . کسانی که به تفریح علاقه مندند کیش را انتخاب میکنند و علاقه مندان به دیدن آثار تاریخی شیراز را به هرجای دیگری ترجیح میدهند .