دانستنی های سفر

نقاط گردشگری بکر شیراز که تصور بودن شان را هم ندارید !

نقاط گردشگری بکر شیراز که تصور بودن شان را هم ندارید !

شیراز یکی از دیدنی ترین شهرهای ایران است . شهری سرتاسر زیبایی ! جاذبه های فرهنگی مذهبی و دیدنی بسیاری برای بازدید در شیراز وجود دارد . شهری با قدمت که برای کشور بسیار ارزشمند و حائز اهمیت است ، از این جهت میگوئیم ارزشمند چرا که اماکنی همچون تخت جمشید ، باغ دلگشا ، شاهچراغ ، باغ موزه ی شیراز ، نارنجستان قوام ، مسجد نصیرالملک ، گردشگاه میان کتل ، حافظیه ، سعدیه ، دروازه قرآن ، ارگ ، کریم خان ، حمام وکیل ، مسجد وکیل ، بازار وکیل ، سرای مشیر ، خانه ی زینت الملک ، باغ هفت تنان ، باغ ارم ، باغ عفیف آباد ، باغ جهان نما و مسجد عتیق را درون خودش جای داده . دیدن هر یک از این اماکن قطعا برایتان جذاب خواهد بود چرا که هر کدام زیبایی های خاص خودش را دارد .
ما در این مقاله میخواهیم اماکنی دیگر را به شما معرفی کنیم که حتی تصور بودن شان را هم ندارید پس با ما همراه باشید . 

1- آبشار مارگون 

یکی از اماکن طبیعی که از جاذبه های محبوب در استان فارس یا همان شیراز است آبشار زیبا و منحصر به فرد مارگون است که در فاصله ی 10 کیلومتری مرز این استان واقع شده . آب این آبشار از دل کوه می جوشد !! آبی تمیز و زلال . 

 

آبشار مارگون

 

2- تنگ بستانک 

از دیگر اماکنی که شاید تصور بودنش در شیراز برایتان غیر ممکن باشد تنگ بستانک است . زیبایی های فراوانی در این بهشت زمینی انتظارتان میکشد . جاذبه هایی بینظیر و فوق العاده دیدنی . چشمه های پر آب شگفت انگیز ، درختان بلند سر به فلک کشیده ، روستاهای بینظیر و آباد ، رودخانه های جاری و ده ها جاذبه ی دیگر در این منطقه منتظرتان است پس فرصت دیدن آنها را از دست ندهید . فصل بهار بهترین زمان برای رفتن به تنگ بستانک است . 

 

تنگ بستانک 

 

3- دریاچه ی مهارلو 

یکی دیگر از جاذبه های منحصر به فرد در شهر زیبای شیراز دریاچه ی مهارلو است . این دریاچه ی فوق العاده در فاصله ی 18 کیلومتری شیراز قرار گرفته ، درست در مسیر جاده ی شیراز بندرعباس !! بهترین زمان سفر به این منطقه ی شگفت انگیز زمان مهاجرت پرندگان مهاجر است . درست هم زمان با شروع فصل سرما . این دریاچه ، دریاچه ای به واقع زیباست به طوریکه دوست دارید ساعت ها در آنجا بنشینید و فقط به آن زل بزنید . 

 

دریاچه ی مهارلو  شیراز

 

4- دریاچه ی پریشان 

دریاچه ی دیگری که در فاصله ی 160 کیلومتری شهر شیراز قرار گرفته و جزء جاذبه های بینظیر این شهر محسوب میشود دریاچه ی پریشان است . شما در هر روزی از سال که به دیدن این دریاچه بروید از زیبایی های بینهایتش شگفت زده خواهید شد و کلی لذت خواهید برد . دریاچه ی پریشان 45 کیلومتر مربع وسعت داشت اما امروزه کمی از وسعت اش کاسته شده و تنها دلیلش هم خشکسالی است . ماهی زردک ، ماهی سرخه ، ماهی پرک و مارماهی از آبزیان موجود در این دریاچه است . 

 

دریاچه ی پریشان

 

5- دریاچه ی هفت برم 

دریاچه ی هفت برم مجموعه ای از دریاچه های آب شیرین کشور است . دریاچه ای با مساحت حداقل 20 کیلومترمربع . 
این دریاچه در فاصله ی 55 کیلومتری شهر شیراز قرار گرفته . شما در هر فصلی از سال میتوانید به دیدن این دریاچه بروید و از تماشای مناظر دلنشین و زیبای آن نهایت لذت را ببرید . 

 

 دریاچه ی هفت برم 

 

6- آبشار کوهمره سرخی 

آبشار کوهمره سرخی یکی از بهترین جاذبه های دیدنی در شهر شیراز است . مکانی بکر که تصور بودنش در شیراز را قطعا نخواهید داشت . این آبشار در فاصله ی 50 کیلومتری شهر شیراز قرار گرفته و دسترسی بسیار راحتی به شما نیز میدهد . 
بهار ، تابستان ، پائیز و زمستان !! هر زمانی که به دیدن این آبشار بروید بهترین چشم اندازها در اختیارتان خواهد بود . در سفر به شیراز دیدن این اماکن بکر و جذاب را فراموش نکنید . مبادا جاذبه های داخل شهر حواستان را پرت کند و شما از دیدن این جاذبه های خارق العاده ی طبیعی غافل بمانید .

قطعا با تورهای ارزان قیمت هوایی شیراز در آژانس مسافرتی هورشید سفری لذت بخش و راحت را تجربه خواهید کرد .